امپرياليسم فرهنگي: معرفي انتقادي
امپرياليسم فرهنگي: معرفي انتقادي
کتاب حاضر، نوشته اي است انتقادي در خصوص جامعه ي غرب، نويسنده در اين کتاب مي کوشد تا نشان دهد که چگونه امپرياليسم با در اختيار گرفتن رسانه ها و گفتمان ها سعي دارد از سوي کشورهاي تحت سلطه سخن بگويد و چگونه اين فرايند به شکلي مستمر به استعمار فرهنگي اين جوامع منتهي مي شود.
 ١٠:٥٦ - سه شنبه ٢٦ آذر ١٣٩٢ادامه مطلب >>
کتاب پرسمان ولایی،ولایت فقیه و مشروعیت
کتاب پرسمان ولایی،ولایت فقیه و مشروعیت
این کتاب که در دو جلد رقعی تنظیم شده جلد اول با هشتاد صفحه و کتابنامه به صورت زیر نویس توسط مصطفی اسکندری در مرکز تحقیقات مجلس خبرگان رهبری (پژوهشگاه اندیشه سیاسی اسلام) تدوین یافته است ، وجلد دوم آن در دست چاپ می باشد .
 ١٣:٠٩ - دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٢ادامه مطلب >>
اصول‌گرايي در انديشه‌ي امام خميني (س)
اصول‌گرايي در انديشه‌ي امام خميني (س)
قلاب اسلامی ایران در مسیر تكاملی خود همواره موجد مفاهیم تازه‌ای است كه نشان از پویایی آن دارد. مفهوم اصول‌گرایی هرچند در سال‌های اخیر به یكی از پارادایم‌های انقلاب اسلامی مبدل گشته، در گذشته‌ای نه چندان دور با واژه‌هایی دیگری همراه بود. هم‌اكنون مفهوم اصول‌گرایی در ابعاد وسیع‌تری به¬ویژه در تضاد و تقابل با اندیشه‌ی لیبرال دموكراسی، فضاهای جهانی را جستجو می‌كند.
 ١٢:٣٦ - شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٢ادامه مطلب >>
هویت دینی و آموزه های چالش برانگیز معاصر
هویت دینی و آموزه های چالش برانگیز معاصر
کتاب «هویت دینی و آموزه های چالش برانگیز معاصر» اثر سید مهدی سجادی به همت پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام منتشر شده است.
 ١٤:٠١ - دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٢ادامه مطلب >>
شکوه و کار آمدی فقه سیاسی
شکوه و کار آمدی فقه سیاسی
این کتاب توسط آقای سید مهدی فقیهی و انتشارات زمزم هدایت، در قم و در سال 1391 به زیور چاپ آراسته شده است، شکل ظاهری آن نیز در 248صفحه رقعی ،همچنین کتابنامه به صورت زیر نویس و عنوان فرعی درآمدی بر مؤلفه های کارآمدی فقه سیاسی در حل معضلات نوظهور اجتماعی که در شش فصل آمده است.
 ١٣:٣٤ - يکشنبه ١٧ آذر ١٣٩٢ادامه مطلب >>
فرهنگ، خرد و آزادی
فرهنگ، خرد و آزادی
این کتاب مباحثی است در وجوه افتراق آزادی انتزاعی و آزادی حقیقی که طی آن مولف نشان می‌دهد چه کسانی در چه شرایطی آزادند و در جایی که آزادی وجود ندارد چه عواملی مانع بروز و ظهور آزادی است
 ١٢:٥٣ - پنج شنبه ١٤ آذر ١٣٩٢ادامه مطلب >>
کتاب دولتمرد چهارم
کتاب دولتمرد چهارم
این کتاب توسط منصور مهدوی و در انتشارات اشراق حکمت، قم و سال 1392به چاپ رسیده، که شامل 279صفحه رقعی و کتابنامه به صورت زیر نویس در شش فصل در خصوص زندگی سید حسین نصر به نگارش در آمده است.
 ١٢:٠٣ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٢ادامه مطلب >>

هویت ایرانی و حقوق فرهنگی
کتاب «هویت ایرانی و حقوق فرهنگی» هشتمین کتاب از مجموعه جدید آثار دکتر عماد افروغ است که با گزینش برخی از فصول دوره دوم تالیفات وی (شامل کتابهای گفتگوهای انتقادی، چالشهای کنونی ایران و رنسانسی دیگر) و افزودن چند مقاله و مصاحبه بر آن، در ۲۸۸ صفحه شامل ده فصل و یک مقدمه و پیشگفتار، تدوین و منتشر شده است. افروغ خود درباره کتاب «هویت ایرانی و حقوق فرهنگی» می گوید: «این کتاب حاصل یک تحقیقات چند ساله است و هنوز هم من معتقدم این تحقیق ادامه دارد و من آن را ناتمام فرض نکرده ام. این کتاب فصولی دارد که عمده ترین آن هویت ایرانی و حق فرهنگی، بحث هایی پیرامون فرهنگ و سیاست، جوان و هویت، مبانی تبادل فرهنگی و مدیریت فرهنگی و چالش های فرهنگی به علاوه ی آسیب شناسی فرهنگی است.»
 ٠٩:٥٦ - چهارشنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٢ادامه مطلب >>
برملاسازي امپراتوري امريکا
آفت امريکايي
در کتاب حاضر جان ملامي فاستر و رابرت مک چسني، تلاش کرده­اند ابعاد مختلفي از سلطه آمريکا و روحيه سلطه آميز آمريکا را معرفي کنند و مجموعه مطالبي را گردهم آورده­اند که برآيند کلي آن معرفي ماهيت سلطه آميز آمريکاست. اين دو نويسنده ژرف نگر، بر اين باروند که حتي طرح صلح و دموکراسي به عنوان يک ايده آل آمريکايي ابزار آرايش شده­اي براي توسعه زور و سلطه آمريکايي است. اين کتاب محصول کنفرانس «امپرياليسم امروز» که در سوم مي 2003 در رومونت برلينگتون برگزار شده مي­باشد که دربردارنده مطالب ژرف گرانه­اي در حوزه نگاه انتقادي به سلطه آمريکايي است. کتاب در سه بخش و شانزده فصل تنظيم شده است
 سه شنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٢ادامه مطلب >>

2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی >>

آموزش

سامانه آموزش

پژوهش

سامانه پژوهش

کتابخانه

کتابخانه دیجیتال

نشریه

فصلنامه حکومت اسلامی