چاپ        ارسال به دوست

روزنگار زندگي و تاريخ سياسي-اجتماعي امام خميني(س)

 اين کتاب که توسط موسسه چاپ و نشر عروج و به کوشش حجت الاسلام و المسلمين محمدعلي خسروي و اصغر ميرشکاري منتشر شده است، به تاريخ نگاري وقايع سياسي و اجتماعي روي داده در زندگي امام خميني(س) پرداخته است.

اين کتاب با سبکي بديع و طرحي نو کليه حوادث و مناسبتهايي را که امام خميني(س) در آنها نقش اساسي داشته يا مرتبط با ايشان بوده است، تدوين کرده است. همچنين در اين کتاب فهرست گويايي از تاريخ انقلاب اسلامي و زندگي پر فراز و نشيب پديد آورنده و بنيانگذار آن است شما را از دهه ها کتاب در اين زمينه بي نياز مي کند.
روش اين کتاب ذکر مناسبتها به صورت مجزا و فهرست وار است ولي مناسبتهاي مهم با اندکي شرح و تفسير و کامي از متن بيانات حضرت امام(س) مقرون شده و خواننده را پيش از پيش در جريان علت وقوع آن حادثه قرار مي دهد.
در اين کتاب حوادث و مناسبتها ابتدا به ترتيب روزها و ماه هاي سال شمسي و سپس به ترتيب ماههاي قمري(در فصل ضميمه) تنظيم شده است. به عنوان نمونه کليه حوادث مربوط به اول فروردين از سال تولد حضرت امام تا روز وفات ايشان در ذيل يکم فروردين و همچنين تا 29 اسفند آمده است. با اين روش علاقه مندان بخصوص مراکز اطلاع رساني، سايتها و روابط عمومي ها مي توانند از مهمترين مناسبتها هر روز در ارتباط با امام خميني(س) مطلع شوند و در برنامه ريزي ها مورد بهره برداري قرار دهند.

کتاب روزنگار زندگي و تاريخ سياسي-اجتماعي امام خميني(س) که آيينه حوادث نهضت اسلامي ملت ايران و ده سال مديريت بي بديل امام خميني(س) در حساس ترين دوران تاريخ ايران است، از سوي انتشارات عروج وابسته به موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني(س) منتشر شده است و در کتابخانه تخصصی پژوهشگاه انديشه سياسی اسلام موجود است. 

 


چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩١    /    شماره : ١٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٠٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آموزش

سامانه آموزش

پژوهش

سامانه پژوهش

کتابخانه

کتابخانه دیجیتال

نشریه

فصلنامه حکومت اسلامی