چاپ        ارسال به دوست

آیت الله حسینی بوشهری:

مرحوم آیت الله امینی یار امام و رهبری بود

رئیس مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی، مرحوم آیت الله امینی را چهره ای شاخص از بُعد علمی، مدرس و محققی توانمند برای حوزه های علمیه و یار امام و رهبری خواند.

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در گفت وگو با خبرگزاری شفقنا اظهار کرد: حقیقتاً باید ارتحال این شخصیت بزرگ علمی و دینی را به حوزه های علمیه، مراجع معظم تقلید، مقام معظم رهبری و در راس همه حضرت بقیه الله اعظم و بیت شریف ایشان تسلیت گفت.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: آیت الله امینی به عنوان یک چهره تحقیقی در حوزه های علمیه اصفهان و قم سالیان متمادی از محضر بزرگانی کسب علم و فضلیت و اخلاق کرد و از محضر بزرگانی همچون آیات عظام بروجردی، امام راحل، گلپایگانی، نجفی مرعشی، بهاءالدینی و در حکمت و فلسفه از محضر علامه طباطبایی بهره گرفت و از اساتید برجسته حوزه علمیه بود.

او بیان کرد: تألیفات ارزشمندی از ایشان در ابعاد مختلف اخلاقی و تربیتی چاپ شده و در اختیار همگان قرار دارد، اگر بخواهم از نگاه مبارزاتی آیت الله امینی نکاتی را بیان کنم، سابقه مبارزاتی ایشان در قبل از انقلاب همان بس که وی از امضا کنندگان اعلامیه مرجعیت حضرت امام (ره) بود و از مؤسسین جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بطوریکه در دوران تبعید امام به ترکیه و سایر کشورها، ایشان رابط میان جامعه مدرسین و امام امت بود.

آیت الله بوشهری به سفرهای خارجی مرحوم آیت الله امینی اشاره کرد و گفت: ایشان به واسطه درجه علمی که داشتند بارها به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران و حوزه های علمیه در کنفرانس های بین المللی حضور پیدا می کردند که گزارشات آن هم اکنون موجود است.

نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری افزود: حضور فعال مبارزاتی این روحانی مجاهد در قبل از انقلاب بر همگان مشهود است و پس از انقلاب با توجه به مسئولیت هایی که از سوی امام راحل و مقام معظم رهبری بر عهده ایشان واگذار می گردید، نشان از شخصیت ولایت مدار و دغدغه مند این روحانی مجاهد داشت.

او ادامه داد: حضور آیت الله امینی در اولین مجلس خبرگان قانون اساسی و پذیرفتن مسئولیت هایی در اوایل انقلاب از سوی امام در استان های هرمزگان و مازندران نشان از اعتماد عمیق امام خمینی(ره) و پس از ایشان رهبر  انقلاب به این شخصیت خستگی ناپذیر و پرتلاش داشت.

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه به مهمترین ویژگی و خصوصیت آیت الله امینی پرداخت و گفت: تواضع و فروتنی، دغدغه مندی نسبت به وضع معیشت مردم و مسائل مربوط به انقلاب اسلامی از خصوصیت های بارز این شخصیت والامقام حوزه علمیه قم و اصفهان بود.

رئیس مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی بیان داشت: با توجه به اینکه آیت الله امینی چند سال با بیماری همراه بود اما لحظه ای از تحقیق، پژوهش و مطالعه دست برنداشت و هر بار به محضر ایشان می رفتیم یا در حال مطالعه بودند یا نگارش، حقیقتا حوزه های علمیه شخصیت بزرگی را از دست داد، شخصیتی که هر مسئولیتی به ایشان واگذار کردند از امامت جمعه، دبیرخانه خبرگان، امامت مسجد اعظم و .. با جان و دل خدمت کرد و همیشه یار امام و رهبری بود. 


١٠:٢٢ - شنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٣٦٢    /    تعداد نمایش : ٨٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار > مرحوم آیت الله امینی یار امام و رهبری بود

 

 

 

 

نسخه چاپی ©2019 rcipt.ir
آموزش

سامانه آموزش

پژوهش

سامانه پژوهش

کتابخانه

کتابخانه دیجیتال

نشریه

فصلنامه حکومت اسلامی