چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی- تخصصی ولایت فقیه ویژه اساتید حوزه های علمیه

 

کارگاه آموزشی- تخصصی ولایت فقیه، ویژه اساتید حوزه های علمیه، به همت مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی و با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه در مجتمع آموزشی روستای خاوه به صورت حضوری و برخط برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی، در این دوره تخصصی که با حضور 60 نفر از اساتید محترم حوزه های علمیه به مدت سه روز از تاریخ 28 الی 30 مرداد برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد نوروزی، به عنوان استاد دوره، سرفصل های آموزشی شامل «مناسبات دین و سیاست»، «دین و حکومت» و «دین و حاکمیت» را مورد بررسی و تبیین قرار داد.

گفتنی است مباحثی چون ضرورت حکومت، حکومت در اسلام، اهداف حکومت، تشکیل حکومت در عصر غیبت، شرایط حاکم اسلامی، منشأ مشروعیت، نظریه های مشروعیت، مشروعیت در اسلام، دیدگاه انتصاب و انتخاب و ظریه مردمسالاری دینی در مقایسه با دیگر نظام های سیاسی دنیا، نقش مجلس خبرگان از جمله مطالب ارائه شده در سرفصل مناسبات دین و سیاست این دوره آموزشی بود.

همچنین در سرفصل دین و حکومت، پیوستگی دین و سیاست و بررسی مبانی سکولاریسم و نقد آن مورد بررسی قرار گفت.

حجت الاسلام والمسلمین نوروزی، در سرفصل دین و حاکمیت به مباحثی همچون  پیشینه نظری و عملی نظریه ولایت فقیه، مستندات نقلی و عقلی نظریه ولایت فقیه، شرایط و ویژگیها ولایت فقیه، حوزه اختیارات ولی فقیه، کارآمدی نظام جمهوری اسلامی و آسیب شناسی نظام ولایی و راهکارهای برون رفت از آسیب پرداخت.

 


١٣:٠٢ - پنج شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ٣٧٤    /    تعداد نمایش : ٧٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار > کارگاه آموزشی- تخصصی ولایت فقیه ویژه اساتید حوزه های علمیه

 

 

 

 

نسخه چاپی ©2019 rcipt.ir
آموزش

سامانه آموزش

پژوهش

سامانه پژوهش

کتابخانه

کتابخانه دیجیتال

نشریه

فصلنامه حکومت اسلامی